FREE PK

Neohodnoceno
Objednávejte u obchodního zástupce
Položka byla vyprodána…

Pomocná půdní látka pro uvolnění fosforu, draslíku a dalších živin v půdě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

etiketa ke stažení-minusky

Působení:

Účinné složky produktu Free PK obsahují mikrobiální kultury kmene Bacillus mucilaginosus přirozeně se vyskytující v půdě a v okolí kořenových systémů. Mikroorganismy napomáhají rozpouštět těžko rozpustné minerální složky, zejména křemičitany a fosforečnany nebo minerály ze skupiny apatitů. Bakterie produkují kyseliny (zejména D glukonorovou, šťavelovou a citronovou), které pak podpoří uvolňování živin v půdě, především fosforu a draslíku.

Zlepšení výživy prvky P a K, které podporují účinky fotosyntézy, pak blahodárně působí i na růst rostlin. V oblastech s omezeným použitím průmyslových hnojiv je přípravek schopen docílit dostatečného vyživení rostlin. Free PK zabezpečí vysoké výnosy, neboť usměrňuje veškeré procesy spojené s vyplavováním a vzájemným působením minerálů a tím snižuje vliv stresu na rostliny vyvolaný např. klimatickými změnami.

Návod k použití:

Plodina Dávkování (l/ha)
zelenina, réva, ovoce, okrasné rostliny, pícniny 0,5
polní plodiny 0,3 - 0,5

 

Aplikace se provádí postřikem na půdu.

Bakteriální směs lze mísit s naprostou většinou pesticidů, včetně herbicidů. Nemíchat s přípravky s baktericidním působením, například s měďnatými fungicidy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Produkty
Podkategorie: Biostimulanty a půdní prostředky
Plodina: polní plodiny, zelenina, réva vinná, ovocné druhy
Balení: 1 l, 5 l
Položka byla vyprodána…