MADEX, MADEX Top

Neohodnoceno
Objednávejte u obchodního zástupce
Položka byla vyprodána…

Selektivní insekticidní přípravek ve formě suspenzního koncentrátu proti housenkám obaleče jablečného (Cydia pomonella).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Madex

etiketa ke stažení-minusky

Madex Top

etiketa ke stažení-minusky

Působení:

Obsahuje entomopatogenní virus granulózy obaleče jablečného (CpGV). Virové částice jsou pozřeny housenkou, ve střevě je vnější obal rozpuštěn vlivem vysokého pH a virion se uvolní. Viriony přechází přes střevní stěnu a hemolymfou jsou transportovány do tukových buněk, kde dochází k množení viru a posléze k úhynu larvy. Virové částice se z mrtvé housenky znovu dostávají do prostředí a virová nákaza se šíři i mezi jednotlivými generacemi obaleče jablečného. Účinek je výhradně požerový.

Návod k použití:

Plodina Škůdce Dávka l/ha Poznámky k aplikaci
jabloň, hrušeň obaleč jablečný 0,1 l/ha podle signalizace, před líhnutím housenek, interval 6-14 dnů, max 3x na 1 generaci

Doporučená dávka vody je 300- 1000 l/ha. Při silném slunečním svitu interval max. 6 slunečných dnů

Není mísitelný s přípravkem AquaVitrin, Myco-Sin, VitiSan a Cocana, dále s přípravky na bázi mědi a s polysulfidem vápenatým.

 

Pozn.: Při prodeji je nutné se prokázat platným Osvědčením o odborné způsobilosti pro nakládání s přípravky dle rostlinolékařského zákona č. 326/2004 Sb.

Odborné články k produktu:

Zpravodaj Ovocnářské Unie - 7/2024

Doplňkové parametry

Kategorie: Produkty
Podkategorie: Ochrana proti škůdcům
Škůdce: obaleč jablečný
Plodina: jabloň, hrušeň
Balení: 100 ml
Položka byla vyprodána…