VermiFit B

Neohodnoceno
Objednávejte u obchodního zástupce
Položka byla vyprodána…

Pomocný rostlinný přípravek. Extrakt z kompostu kalifornských žížal a dalších přírodních látek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

etiketa ke stažení-minusky

Žížaly při trávení rostlinné biomasy uvolňují z odumřelých rostlinných buněk nejen živiny ve formách okamžitě přijatelných rostlinami, ale i rostlinné hormony, enzymy, koenzymy, aminokyseliny, sacharidy a mnoho dalších, biologicky aktivních látek.

VermiFit významně podporuje fyziologickou kondici rostlin, což se projevuje lepším příjmem živin kořenovým systémem rostlin, vyššími obsahy biogenních prvků v rostlinách (listy, plody, semena), zvýšení výnosů a vyšší kvalitou produkce.

Po aplikaci VermiFitu dochází rovněž k výraznému zvýšením obranyschopnosti rostlin a díky tomu i  k nižšímu napadení rostlin houbovými chorobami. VermiFit B je určen pro použití v ovocných dřevinách a v obilninách.

V jabloních a meruňkách dochází po několika aplikacích VermiFitu B při mírném zvýšení výnosu (cca 2–3 %) k výraznému posunu (o desítky procent) plodů do vyšších jakostních tříd (1. třída a výběr), což značně zvyšuje celkovou tržní hodnotu produkce. U pšenice dochází již po dvou aplikacích VermiFitu B při zhruba 7 % zvýšení výnosu k významnému zvýšení obsahu N látek (lepek aj.), čímž se výrazně zvyšuje podíl potravinářské jakosti pšenice.

Návod k použití:

Plodina Dávkování Poznámky k aplikaci
ovocné dřeviny 4-6 l/ha 2-5x od konce kvetení do počátku zrání, postřikem na list
jahodník 4-6 l/ha v intervalu cca 10 dní po celou dobu růstu 2-5x ošetření, postřikem na list
polní plodiny 3 l/ha 2-3x během vegetace, postřikem na list

 

Přípravek může být použit s většinou našich produktů. Nedoporučuje se mísit s výrazně alkalickými produkty či pomocnými látkami s pH více než 8 (např. AquaVitrin K)

Doplňkové parametry

Kategorie: Produkty
Podkategorie: Biostimulanty a půdní prostředky
Plodina: ovocné dřeviny, jahodník, polní plodiny
Balení: 5 l, 10 l
Položka byla vyprodána…