Webinář pro chovatele skotu

V úterý 11. 4. 2023 proběhne webinář na téma biologické ochrany proti mouchám v chovech skotu. V době zamoření chovů mouchami přesahují ztráty v produkci mléka 0,5 kg/ kus/ den. Přemnožení much může představovat významný problém nejen co se týče životní pohody skotu, ale také přenosu mnoha chorob.

V letošním roce mohou nově biologickou ochranu v rámci dotace využít i chovatelé v režimu ekologického zemědělství. A dále lze tuto dotaci využít nejen na produkční krávy, ale také na telata.

  • Jedná se o dotaci M14 Dobré životní podmínky zvířat (DŽPZ), podopatření 14.1.2. Zlepšení stájového prostředí v chovu dojnic.
  • Dotace stanoví požadavky na pravidelnou aplikaci chemického přípravku nebo biologického materiálu působícího proti nárůstu počtu ektoparazitů.
  • Žádost se podává v rámci jednotné žádosti a termín podání bývá do půlky května.
Zajímá vás toto téma? Webinářem vás provedou odborníci z oboru doc. Ing. Daniel Falta, Ph.D, MENDELU a Ing. Petr Švingr, BIOCONT.
Jestli uvažujete o zavedení biologické metody, nenechte si webinář ujít. Budeme se věnovat i nejnovějším poznatkům z oboru a praktickým tipům.
 
Webinář bude trvat zhruba 1 hodinu a je bezplatný. Odkaz na webinář budeme zasílat den předem pouze přihlášeným zájemcům. Zájemci, přihlaste se na email svingr@biocont.cz.