Biofungicidy

Každý pěstitel by chtěl mít spolehlivý systém ochrany, který bude dlouhodobě fungovat. Zvlášť u plodin s nutnou intenzivní ochranou, jako jsou jabloně, réva nebo mnohé druhy zeleniny může být ale dostatečné střídání přípravků problém. Dostatek přípravků s odlišným mechanizmem působení, který by toto snadno umožňoval, zkrátka v řadě plodin dnes není. Přesto, pokud chceme, aby si dnešní přípravky zachovaly svou účinnost, je nezbytné právě takto vzniku rezistentních škůdců a chorob bránit. Jak tento problém vyřešit?

Zkuste do svého plánu ochrany zařadit některé z našich produktů, které přistupují k ochraně zcela odlišným způsobem. Klasické přípravky blokují několik málo biochemických reakcí v těle škůdce či patogenu. A účinek je dobrý, dokud si organizmus pro tuto reakci nevytvoří odlišný enzym nebo jinou metabolickou cestu. Pak se stává rezistentním - účinnost přípravku rychle klesá až přestává fungovat zcela. Naše produkty, jako VitiSan  či  HF Mycol využívají zcela odlišný mechanizmus. Narušují ochranný povrch škodlivých organizmů a zvyšují ztráty vody. A bez vody ani škůdci ani houbové choroby nepřežijí.

Nahraďte těmito přípravky 2-3 ošetření ve vašem postřikovém plánu. Získáte větší volnost při výběru přípravku pro každé další ošetření a přitom výrazně snížíte riziko vzniku rezistentních škůdců nebo patogenů ve vašem podniku.

Naši specialisté Vám rádi pomohou najít nejlepší řešení právě pro Vás.

Foto